Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Кам’янська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04336569) був реорганізований і увійшов до складу Новопсковської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія Кам’янської ради

Кам’янська сільська рада  розташована у північно-східній частині Новопсковського району Луганської області на відстані 30 кілометрів від районного центру, має свій герб та прапор.

У підпорядкування ради входить два населених пункти: село Кам’янка та село Степне.

Село Кам’янка є адміністративно- територіальним центром ради з чисельністю населення 1230 осіб станом на 01.01.2016 року. Площа села складає 725,7 га.Основною структурно-планувальною одиницею села є квартали з одноповерховими забудовами. Забудова садибного типу,в основному малоповерхова.За функціональним призначенням територія поділяється на сельбищну та виробничу. На сельбищній території розміщений громадський центр села, де розташовані адміністративна будівля СТОВ імені Енгельса та сільської ради,будинок культури, сільська лікарська амбулаторія, аптека,школа, пошта, їдальня, дошкільний навчальний заклад «Ромашка»,державна та комерційні крамниці. На схід від центру розташовані виробничі двори СТОВ імені Енгельса: машинно-тракторнийдвір, тік, АЗС, гаражі, ферми, відгодівельний комплекс ВРХ та СП «Айдар-ан-М’ясо», а також багатоповерхові будинки. Село газифіковане, електрифіковане є телефонний зв’язок, центральна частина села має централізоване водопостачання, вулична мережа на 70 відсотків з твердим покриттям. Через все село проходить частина автомагістралі Ганусівка- Новорозсош. Рельєф території с. Кам’янка охоплює заплаву річки Кам’янка та надзаплавну терасу, а також  штучно створених двох водосховищ, з площею дзеркала  поверхні 121 га.

Село Степне розташоване на відстані 14 кілометрів на північний захід від с. Кам’янка. В селі знаходиться 36 садиб, мешкає 63 чоловіка станом на 01.01.2016 року. Площа населеного пункту складає 113,67 га.Основною структурно-планувальною частиною села є квартали з одноповерховою забудовою садибного типу. Проживають тут в основному пенсіонери.

Пам’ятками архітектури та мистецтва Кам’янської сільської ради є Миколаївська церква  збудована в 1851р., братська могила партизан, радянських воїнів і пам’ятний знак на честь воїнів-односельців, які загинули у роки другої світової війни. Пам’ятками археології є курганні групи.

Село Кам’янка та село Степне засновані в другій половині XYII століття.

В 1919 році в с.Кам’янка була установлена радянська влада.

В 1928 році організовано 4 товариства по спільному обробітку землі  (ТСОЗ),  головою товариства був  Волошин  Іван  Корнійович.

В 1930 році на базі ТСОЗу  організований великий колгосп “ Кім”, який очолив комуніст Бородавка Кирило Євдокимович.

З 1933 року “ Кім”  роздроблено на 4 колгоспи які очолювали: “Кім”-Миршовий Яків Михайлович, “Червоний колос” – Кривошеїн Панти лей Іванович, “Червоний прапор” –Нарожний Петро Іванович, “Вільне  життя”  -  Щабльов Мирон Капітонович.

У роки ВВв 1941-1945 рр. багато жителів  ради встали на захист Вітчизни, з яких більше 600 чоловік відзначено бойовими нагородами. Нині в живих учасників бойових дій залишилося 10 чоловік. Звання Героя Радянського союзу посмертно присвоєно уродженцю села Кам’янка – Пульному Василю Федоровичу. Підпільною групою, яка діяла в часи війни на території ради, керував 17- річний кам’янчанин Волошин Митрофан.

В 1952 році колгоспи об’єдналися в один колгосп – ім. Енгельса, який очолив Павло Давидович Бережний.Розпочалось активне відновлення  сільського господарства.  В ті роки  в колгоспі успішно трудились механік Корсун  Іван  Варлампійович, бригадири Білянський  Іван  Михайлович, Веремієнко Іван  Петрович,Приколота  Федір Васильович, телятниці і доярки Приколота Марія Миронівна, Приколота Лідія Прохорівна, Крамар Раїса  Микитівна, Медкова Ганна Тимофіївна, Метасьова Віра  Йосипівна, Головашич Михайло Феофанович та багато інших, які мають по2-3 нагороди за  трудові досягнення.

З 1961 по 1970 роки колгосп очолював Кліщов Олександр Павлович, який за свій вагомий внесок в розвиток господарства нагороджений “  Знаком  пошани”.

З 1972 року по 2008 рік очолював господарство ім. Енгельса  Іван Іванович Запорожець.Нині Герой України, заслужений працівник сільського господарства України, нагороджений орденами Леніна, Трудового Червоного Прапора, “Знаком пошани”,  неодноразово обирався депутатом  Верховної  Ради України, депутатом обласної та районної рад. Почесний громадянин Новопсковщини.

На даний час на території сільської ради проживають п’ять воїнів –інтернаціоналістів (афганців)- Гужвинський М.О., Гужвинський С.М., Марченко В.Д., Пульний В.М., Войцешко Є.Г.

В ліквідації аварії на Чорнобильській АС приймали участь 11 чоловік, серед них Рижкін І.М., Золотарьов М.О., Медков С.В., Солдатко М.І., Веремеєнко І.І., Білянський Ю.І., Демченко В.П. та інші.

Основним сільськогосподарським підприємством на території ради залишається СТОВ імені Енгельса, яке очолює Калюжний О.К. Загальна площа земель підприємства складає 6,6 тис.га., в тому числі ріллі - 4,6 тис.га.

Нині на території ради функціонує Кам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів,  в якій навчаються  133 учні і директором якої протягом 28 років була Віннік Марина Іванівна, а з 2010 року - Лата Галина Михайлівна. На базі школи існує краєзнавчий музей. Працюють гуртки декоративно-прикладного мистецтва, спортивні гуртки; дошкільний навчальний комунальний заклад  садок «Ромашка», який відвідують 26 дітей;  сільська лікарська амбулаторія з сучасно обладнаними фізіотерапевтичним та діагностичним кабінетами, сільський будинок культури на 220 місць та сільська бібліотека.

В селі культивуються такі види спорту, як футбол, волейбол, армреслінг та інші.

Майже 20 років  сільську раду очолював Неберикутя Володимир Михайлович, а з 2010 року сільським головою обраний Плис Віталій Іванович. Депутатський корпус ради становить 14 чоловік.

Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *